Pyszna kuchnia naszego kraju

Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowe smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i bardzo dobre polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.