sałatka z kaszą jaglaną

sałatka z kaszą jaglaną

Obecnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także wypatruje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie wiele artykułów odżywczych, niemniej jednak organizm po prostu znosi je o wiele przyzwoiciej. Perfekcyjnym przykładem dobrego produkty jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach niezwykle wielokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

szarlotka z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to absolutnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej niż szablonową, popularną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu jednak jest tego warte, bo wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Dlaczego jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada niezmiernie dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar bądź trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj należytym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jednak nie wyłącznie, dostarcza bowiem też witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza wybitnie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik rzadko spotykany właśnie dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.