Wyjątkowy i nowy Kraków

Wyjątkowy i nowy Kraków

Najważniejszym spośród trudnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby aut na polskich ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.